2018-05-27 Organizátorský tým MČR mažoretek 2018

Děkuji moc našim  organizátorům= rodičům a trenérkám A-TEAMU za pomoc při pořádání soutěží mažoretek.

V roce 2018 náš malý, za to ale velice obětavý tým organizátorů, uspořádal 3 soutěže:

- Starting Cup v Hradci Králové

- Kvalifikační kolo CMA v Jihlavě

- 3-denní Mistrovství České republiky v Hradci Králové

 

Akce byly velice náročné a moc všem organizátorům děkuji, že věnovali svůj čas a energii a společně jsme vytvořili velice hezké akce pro všechny mažoretky!!!

Na fotografiích nemám úplně všechny, kteří přiložili ruku k dílu, ale lehké poodhalení zákulisí zde je.

Děkuji MOC všem, vážím si Vaší pomoci a toho, že do toho jdete opakovaně, přesto že víte, že to bude náročné po všech stránkách, že dokážete nehnout brvou, i když neodpovím "klidným hlasem" :-) Že dokážete reagovat, kombinovat a reflektovat důležité změny....

Kdokoliv to nedělá s námi, si myslí, že přeháním, ale spát 3 noci po 4 hodinách, celý den běhat po velkém stadionu a mluvit a mluvit, stíhat vše časovat přesně na minuty....to musí dělat lidi s velkým srdcem, kterým záleží na druhých, a to mi v dnešní komerční době přijde vzácnější a vzácnější !!!   

Velký vděk Petru Hanušovi - který mi je velkou mentorskou a realizační podporou - vyslechne veškeré  strasti příprav a navrhne řešení mých snílkovských návrhů, které by jinak zůstaly nerealizovatelné. Do soutěží mažoretek se snažíme vnést co nejvíce inovací, kdysi jsme jako A-TEAM udělaly první společné roztančení mažoretek před soutěží...dnes se jedou dokonce společné choreografie. Novinkou hradeckého MČR 2018 byla např. sedací souprava pro hosty a trenéry....trenérky se mohly ze sedací soupravy pohodlně dívat na výkony svých svěřenkyň, což si myslím, že je pro trenérku hezký zážitek, vidět z hezkého pohledu výsledek své celoroční práce. Kromě pitných režimů před skladbou i po skladbě, jsme pro všechny účastníky akce měli cisterny s pitnou vodou a mohli si nabírat kdykoliv vodu do lahví, v době otevřeného stánku Veolia si účastníci vodu mohli ochutit zdarma i šťávami. Číslování skladeb celého dne a promítání v online přenosu, na světelné kostce a i na televizích po stadionu jistě všem vnášelo klid a přehlednost akce, děkuji Valdovi Střelkovi za "technický přínos akci"...s omezeným rozpočtem člověk zvažuje, co vše je pro akci potřeba. Zdravotnický dozor s přistavenou sanitkou byl též velikou finanční investicí, na akci se naštěstí nestalo nic vážného, ale více jak 30 ošetření proběhlo a bylo mi velkým potěšením vidět, že nikdo nezmatkoval, jak zdravotní problém řešit a všichni věděli, kam se obrátit...Na takto velké akci musí být přítomní i hasiči. Měli jeden "obří zásah", který právě našim juniorkám zachránil soutěž: těsně před vystoupením při rozcvičení nám zaletěl jeden pompom na stříšku, hasiči postavili ze svých těl pyramidu a koštětem pompom snesli dolů, rozsah zásahu nás všechny pobavil...ale soutěžící vědí, jaká je to hrůza, být těsně před startem bez náčiní, čili moc děkujeme!!!! :-)

Naše sympatické a velice schopné maminky  řídily řád akce: nástupy soutěžících, řazení, kontroly kartiček, distribuci dárků, roznos stravování všem oragnizátorů a porotě po hale, sympaťáci tatínkové pomohli vše nanosit, roznosit, vytyčit, uklízet plochu, udržovat pitný režim....díky našim rodičům a pomoci úklidové firmy měli všichni návštěvníci akce k dispozici veškeré hygienické zázemí, doplňování mýdla apod. nebývá na takto velkých akcích samozřejmostí.  Jmenovitě naše organizátorské stálice označím u fotek, ale "ČESTNÉ UZNÁNÍ ZA TOP  PŔÍNOS MAŽORETKOVÝM SOUTĚŽÍM" musím udělit těmto rodinám (řazeno abecedně): Bouzovi, Coubalovi, Kosařovi, Koritenští, Lašákovi, Střelkovi, Švrčkovi, Škardovi, Trávníčkovi....dále děkuji moc jedotlivým ženám a slečná: babičce Svátě Šťovíčkové, Ivče Juškové, Elišce Poppelové, Kátě Těšitelové, Renče Hanušové, Klárce Chaloupské, Evě Chaloupské, Markétě Moravové, Lence Havrdové, Olče Nedbalové, Káje Doubkové, Janě Coufalové, Pétě Ambrožové, Renče Matějíčkové.....a mužům: Jardovi Rennerovi, Lukášovi Střelkovi, Milanu Hloušovi, Marku Soukupovi, Viktoru Šumpíkovi, Danu Ščerbakovi, Romanu Hrdinovi, Pavlu Horáčkovi, Liboru Spolkovi, Romanu Šimkovi...a mnohým dalším!!! Poděkování patří i všem maminkám, které nám upekli něco dobrého!    A hlavně těm, kteří s námi vydrželi nepřetržitě po celou dobu soutěže a pomohli i s následnou likvidací celého zařízení soutěže.

Od semifinálového kola po MČR byl velice krátký čas, přesto se mi podařilo zařídit soukromý pro každou skupinu (celkem 700 děvčat) a školy a sály pro noclehy mažoretky chválily za bezproblémovost akce a i od mažoretek jsem slyšela chválu na hradecké organizace, 160 osob využilo ubytování na internátu, nebyl klíč, který neprošel mými rukami. Dokonce v pátek ve 23h jsem ještě z internátu vrátnice sháněla poslední dva pány řidiče, kteří se ještě nestihli ubytovat. Též objednávky stravování byly několikrát aktualizovány, zvládlo se to. Ale ano - bylo to náročné MOC. Na stadion jsem navozili stoly, židle, květiny, tolik malých detailů, tolik zařizování...  

Děkuji Statutárnímu městu Hradec Králové, že mi povollo zábor chodníku před zimním stadionem a mohli jsme tak vytyčit tréninkové trasy na rozcvičování. Firmě Marius Pedersen děkuji za přistavený kontejner na odpad a že těch odpadků všude bylo moře  :-)

Děkuji moc všem našim partnerům akce a  našim rodičům, kteří pomohli s partnery navázat kontakt: paní Steinové, paní Jindřiškové, manželům Petrovým, panu Pánkovi, paní Kačerové,  panu Šimkovi, paní Matějíčkové, paní Urbanové, panu Dyntarovi,  paní Hankové, paní Feuchter, manželům Gottlandovým, manželům Čamrovým, panu Coufalovi, panu Stejskalovi, paní Mládkové...

 

V této chvíli si (ještě???) neumíme představit, že bychom do toho šli znovu...ale čím je delší čas od skončení akce, tím se mi pocit vyčerpání mění v krásný pocit spokojenosti, že se nám akce podařila, jistě byly chybičky, aby ne, ale s počtem lidí v týmu  a s omezeným rozpočtem jsme již nemohli zvládnout více.

 

Jsem ráda, že vznikla asociace CMA, která má vysoké ideály a záleží jí na spokojenosti mažoretek!!! Je to náročné, ale krásné!!! Jsme rádi součástí této organizace a těší nás, že jsme se mohli výrazně podílet na prvním ročníku fungování. Přeji všem v CMA jen to nej a hodně sil!!! A těším se na Mistrovství Evropy, myslím, že by to mohl být první ročník, kdy se týmy CMA dokážou semknout a fandit si tak, jak to umí vzájemně naši sousedé ze Slovenska :-) 

Jana Koláčková

 

PS: komentáře ke každé fotce se Vám zobrazí při rozklikutí na větší fotky...

 

 

 

Fotografie: 
Rok akce: 
Sdílet Sdílejte